BAŞKAN AKTAN AYDINCIK HAL’İNDE MASKE VE DEZENFEKTAN DAĞITIMI YAPTI.

Aydıncık Belediyesi, Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında oluşturulan ekipleriyle ilçemiz genelinde Koronavirüs  salgınıyla mücadele kapsamında çalışmaları ilçemiz genelinde ve aralıksız devam ediyor.Tüm dünyaya yayılarak Pandemiye dönüşen, 100 bini aşkın insanın ölümüne, 1 milyonu aşkın insanın da enfekte olmasına neden olan Koronavirüs salgını (Covitd19) ile ulusal ve yerel ölçekte mücadele devam ediyor.Tüm dünyayı tehdit eden salgın Aydıncık Belediyesi Aydıncık’da  ilaçlanmadık yer bırakmadı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında,günlük olarak bin adet üretilen maskeler ilçemizde hiç bir nokta es geçilmeden dağıtılmaya devam edilmektedir.

Başkan Aktan öncelikli olarak Aydıncık Hali ve akabinde esnaflara maske ve el dezenfektanı dağıtmaya başladı.

Aktan Toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesinde üzerimize düşen görevi zamanında yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı için her türlü dezenfekte ve hijyen çalışmasını aralıksız sürdüreceğiz.

Başkan Aktan Aydıncık Halinde komisyoncular ve çalışanlara maske ve el dezenfektanı dağıtımı yaparken vatandaşlarımızın da bu konuyla  görüşlerini alarak alınması gereken önlemlerle ilgili konuştu.

Ayrıca Aydıncık Hal’ine çeşitli illerden de giriş-çıkış yapıldığından ötürü ekipler, arazözlere doldurulan dezenfektan ile Aydıncık Hal’i içerisinde dezenfekte çalışmaları yapıyor.