AYDINCIK BELEDİYESİ KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE EDİYOR.

 AYDINCIK BELEDİYESİ KORONAVİRÜS SALGINI İLE MÜCADELEYE                                                   DEVAM EDİYOR.

Aydıncık Belediyesi, Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında oluşturulan ekipleriyle ilçemiz genelinde Koronavirüs  salgınıyla mücadele kapsamında çalışmaları ilçemiz genelinde ve aralıksız devam ediyor.

Tüm dünyaya yayılarak Pandemiye dönüşen, 100 bini aşkın insanın ölümüne, 1 milyonu aşkın insanın da enfekte olmasına neden olan Koronavirüs salgını (Covitd19) ile ulusal ve yerel ölçekte mücadele devam ediyor.

Tüm dünyayı tehdit eden salgın Aydıncık Belediyesi Aydıncık’da  ilaçlanmadık yer bırakmadı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, farklı birimlerden Aydıncık  ilçe genelinde bulunan kamu kurumları, sağlık ocakları, eczaneler, PTT, banka . ATM’ler ve işyerleri gibi insanların yoğun olduğu alanlarda ilaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Aydıncık Belediyesi tarafından, meyve sebze  pazarına gelen yüzlerce vatandaşa ve pazarcı esnafına maske, eldiven ve el dezenfektanı dağıtıldı. Arazözler yardımıyla cadde ve sokakları salgına karşı ilaçlayıp dezenfekte edilip ilçemizin  temizliği için gece-gündüz demeden çalışıyor.

İnsan yoğunluğunun görüldüğü Aydıncık Hali ve dezenfekte çalışmalarının yanı sıra, Arazözler yardımıyla cadde, sokak ve kaldırımlar yıkanarak temizlendi.Çocuk parkları ve yeşil alanların yanı sıra, çöp konteynırlarını da sık sık ilaçla yıkayıp dezenfekte ediyor.

Başkan Aktan Koronavirüsle mücadelede Aydıncık Belediyesi olarak üzerine düşün görevi ilçemiz ve hemşerilerimizin sağlığı için fazlasıyla yapacağını belirteek sözlerine son verdi.