» 

Yeni Belediye Hizmet Binasının Temel Atma Töreni

         Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan,  Aydıncık Belediyesi yeni hizmet binasının temel atma törenine katıldı. Bunun yanı sıra Aydıncık Belediye Başkanımız Ferat Aktan'ın hayata geçirdiği 6 projenin daha temel atma ve açılış töreni yapıldı. 
     Törende Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan daha önceden söz verip de gerçekleştirdiği ve bundan sonra gerçekleştireceği projeleri halkımızla paylaştı. 
     Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan da yaptığı konuşmada, "Yerel yönetimlerin projelerinin her zaman destekçisiyiz. Sunulan projelerin gerçekleşmesi için milletvekillerimiz ve Kalkınma Bakanımız ile gereğini her zaman yapıyoruz. Bu yüzden büyüyen ve gelişen ülkemize karşı düşmanlarımız maalesef boş durmuyor.  Fakat sizler 15 Temmuz'da olduğu gibi tankların önünde durdukça, mermilere göğüslerini gerdikçe kimse bu ülkeye zarar veremez. Tüm dünya 15 Temmuz'daki kahramanlıklarımızla Türk insanının gücünü,  millet olma bilincini bir kez daha gördü."diyerek Aydıncıklılara seslendi.
           Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan da törende yaptığı konuşmada," Aydıncık ve Mersin için verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz ve getirmeye de devam edeceğiz.  Bu konuda Belediye Başkanımıza desteğimiz tam. Daha önceden söz verdiğimiz gibi belediye hizmet binasının temelini bugün atıyoruz. Bunun yaninda; İlçemize yeni bir Anadolu Lisesi, Emniyet Müdürlüğü için modern bir hizmet binası ve  Meslek Yüksekokulu için de gerekli çalışmalar yapılıyor.  Ayrıca Aydıncık'ın modern bir kent görünümüne kavuşması için esnaflarimiza yeni bir sanayi sitesi yapılıp bir araya toplanılacak. Bu hizmetlerle yetinilmeyip Belediye Başkanımızın gerekli çalışmaları yapıp bakanlığa başvurduğu takdirde Aydıncık'ın turizm bölgesi olması için gereğini yapacağız."dedi. 

          Tören daha sonra Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın, Mersin milletvekilleri Hacı Özkan, Yılmaz Tezcan ve Ali Cumhur Taşkın'ın, Mersin Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan'ın hep birlikte kurdela kesmesiyle sona erdi. 


31.8.2016