» 

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

          Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı; Aydıncık İmam Hatip Orta Okulu, Aydıncık Çok Programlı Anadolu Lisesi, Aydıncık Ortaokulu ve Soğuksu İlköğretim Okulunda düzenlenerek farklı zamanlarda sergilendi.

Okul Müdürlerinin açılış konuşmasının ardından Protokol fuarın açılış kurdelesini kesti. Sergileri ziyaret edip öğrencileri tebrik ettiler.

Aydıncık İmam Hatip Okul öğrencilerinin hazırladığı projeleri tek tek gezen Sn. Aktan; Ancak Yüksek teknolojili ürünler üreterek dünya üzerinde söz sahibi bir ülke konumuna gelinir. Bu nedenle Bilim fuarlarının önemi büyüktür. Etkinlikler gençlerin hayal gücünü artırdığını belirterek, “Ne kadar çok proje hazırlanır ve katılım sağlanırsa gençlerin hayal gücü ile birlikte yaratıcılıkları da gelişecektir.” Dedi.

Bazı okulların programına gerek il merkezi gerekse Ankara da katılması gereken toplantılardan dolayı katılamayan vede katılamayacak olduğunu belirten Başkan Aktan okul müdürlerine ve öğrencilerine özürlerini iletti.


12.6.2016